strona główna | mapa serwisu | kontakt

ARMENIA - 8 dni

 

ARMENIA 8 dni


Termin  Ilość dni    Ilość wolnych miejsc  Cena  Pobierz program 
21.09-28.09.2018   8     16 3682 PLN * program
28.09-05.10.2018  8     16 3802 PLN * program

 

* Cena jest uzależniona od kursu USD i może się nieznacznie różnić od podanej. Do podanej kalkulacji użyto uśrednionego kursu 3,70 zł. 

 

Armenia 8 dni - 465 USD + ok. 1960 PLN (przelot, rezerwacja, ubezpieczenie)

 

W Polsce opłacacie Państwo wyłącznie opłatę za rezerwację, przelot i ubezpieczenie. Opłatę za wycieczkę wnosicie na miejscu w Armenii.

 

W ramach kosztów oferujemy Państwu: przeloty bezpośrednim rejsem PLL LOT na trasie Warszawa - Yerevan - Warszawa, zakwaterowanie w hotelach klasy *** w pokojach dwuosobowych z łazienkamiDodatkowe noclegi w noc przylotu i wylotu. Wyżywienie - dwa posiłki dziennie - śniadania i obiadokolacje z daniami kuchni ormiańskiej. Transfer z lotniska do hotelu i z hotelu na lotnisko, transport na trasie wycieczki klimatyzowanym autobusem, zwiedzanie kameralnych 16-18 osobowych grupach, opiekę polskojęzycznego pilota-rezydenta, który jest do Państwa dyspozycji podczas całej wycieczki, opiekę Dyrekcji „Tamada-Tour” w Gruzji i w Armenii, degustację ormiańskiego koniaku, wejścia do wszystkich obiektów objętych opłatami, ubezpieczenie zdrowotne (KL+NNW+bagaż), składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny; i wiele innych atrakcji m.in. udział w ormiańskiej biesiadzie, wizyty i zakupy na lokalnych, barwnych bazarach i targowiskach,  czy też odwiedzenie miejsc, do których zwykle turyści nie trafiają.

 

Cena nie obejmuje: napojów alkoholowych do posiłków, wydatków natury osobistej. 

 

 

Program

 

1 dzień - Zebranie grupy na lotnisku Okęcie w Warszawie, spotkanie o godz. 20.00 z przedstawicielem biura Tamada-Tour w hali odlotów, strefa C, przy stanowiskach odprawy PLL LOT (nr stanowisk od 260). Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot do Armenii o godz. 22.40. Lot trwa około 3 godzin.

2 dzień - Przylot do Yerevania o 4:00 rano, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu. Odpoczynek. Śniadanie. Rozpoczynamy zwiedzanie Armenii od muzeum Matenadaran, w którym przechowywane są manuskrypty (V-XV w.) w wielu językach m.in. XVII-wieczny list w języku polskim. Następnie wycieczka do monastyru Khor Wirap (VII w.), miejsca licznych pielgrzymek Ormian, z przepiękną panoramą na górę Ararat (5165 m. n.p.m.).  Legenda głosi, że na terenie monastyru przez 13 lat był więziony w głębokiej studni św. Grzegorz Oświeciciel za nauczanie wiary chrześcijańskiej. Armenia jako pierwszy kraj przyjęła chrześcijaństwo już w 302 r. Obiadokolacja. Na zakończenie dnia zwiedzamy stolicę tego niewielkiego, trzyipółmilionowego państwa, od Placu Republiki, następnie kierujemy się na przydworcowy plac, bulwar i Park Zwycięstwa (Achtanak). Niezapomniane wrażenie dostarcza punkt widokowy na miasto i górę Ararat. Dalej Kaskada, aleja Masztoca, Urząd Miasta, Sportivno – kompleks sportowo-koncertowy, rezydencja prezydenta, Parlament i plac Teatralny. Obejrzymy także muzeum Tsitsernakaberd poświęcone pamięci ofiar Rzezi Ormian w latach 1915-1918. Przejazd do hotelu. Czas wolny. Nocleg w hotelu.

3 dzień - Śniadanie. Jedziemy do miasta Vagarshapat (Eczmiadzin). Na sporym terytorium, zwanym ormiańskim Watykanem, znajduje się katedralny sobór z 303 r. a także Katolikosat - rezydencja Głowy Apostolskiego Kościoła Ormiańskiego. Obok są wyższe seminaria i inne obiekty związane z kultem religijnym. Katedra, której dzisiejszy kształt pochodzi z 480 r., wpisana jest na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. W dalszej kolejności zwiedzamy zbudowany w 618 r. kościół Św. Ripsime - wspaniały przykład średniowiecznej architektury, zbudowany w miejscu, gdzie Św. Ripsime zginęła i została pochowana. W małej niszy obok jej sarkofagu leży głaz, którym została zabita. Oglądamy w kolejności ruiny katedry Zwartnoc (VII w.), wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, wzniesionej z kamienia wulkanicznego w kolorze różowym. Zajrzymy także na Wernisaż, pchli targ z wyrobami ludowymi i antykwarycznymi. Obiadokolacja. Zwiedzanie Muzeum Siergieja Paradżanowa (Sargisa Hovsepi Parajanyana), wybitnego ormiańskiego reżysera, któremu władza radziecka zakazała kręcenia filmów. Dzieła artysty to kolaże, rysunki, lalki, szkice filmowe, twórczość, która nie ma bezpośredniego odpowiednika w skali światowej. Cechuje ją fantazja, dowcip i artyzm. Przejazd do hotelu. Czas wolny. Nocleg w hotelu.

 

 

4 dzień - Śniadanie. Rozpoczynamy zwiedzanie Następnie jedziemy do Garni - twierdzy z I w. p.n.e. Na jej terytorium znajduje się unikalny pomnik ormiańskiej antycznej architektury - świątynia poświęcona bogu słońca Mitrze. Kolejno udajemy się do wykutego w skałach z IV w., klasztoru Geghard. Zespół został założony przez Św. Grzegorza Oświeciciela. Znajdują się w nim relikwie św. Andrzeja i św. Jana oraz Włócznia Przeznaczenia - uważana za relikwię Męki Pańskiej. Powrót do Yerevania. Obiadokolacja, czas wolny. Nocleg w hotelu.

5 dzień - Jedziemy nad jezioro Sevan - spacer na półwyspie i zwiedzanie monastyru Sevanavank (IX w.) zwanego Czarnym Klasztorem. Klasztor został założony w IV w. Zachowaną cerkiew zbudowała sunnicka księżniczka Mariam w 874 r. Odpoczynek nad jeziorem, dla chętnych kąpiel. Powrót do Yerevania. Obiadokolacja. Czas wolny. Nocleg.

6 dzień - Śniadanie. Jedziemy do zespołu klasztornego Noravank (XIII w.) położonego w południowej części kraju. Zwiedzanie dawnej siedziby biskupów Syuniku - imponujących cerkwi Surp Astvatsatsin (XIV w.) i Surb Karapet (XIII w.). Obiadokolacja. Nocleg w Goris.

7 dzień -  Śniadanie. Tego dnia obejrzymy Klasztor Tatew (IX w.). Przejazd najdłuższą kolejką linową na świecie. Zorats Qarer - ormiańskie Stonehenge, najstarsze obserwatorium. Powrót do Yerevania. Zajrzymy do światowej sławy Wytwórni koniaku Ararat, gdzie poznamy etapy produkcji oraz smak i aromat tego złocistego trunku. Czas wolny i odpoczynek w Yerevanie. Uroczysta obiadokolacja z pokazem folklorystycznym. Nocleg w hotelu.

8 dzień - Przygotowanie do powrotu do Polski, godz. 2.00 w nocy wyjazd na lotnisko, wylot do Warszawy, Dziękujemy Państwu za udział w naszej wycieczce i zapraszamy ponownie!TAMADA-TOUR 2017


Rezerwacja on-line

Termin:


Osoba kontaktowa:
Imię i Nazwisko:
E-mail:
Numer kontaktowy:
Adres:
PESEL:
Seria i numer paszportu:
Data ważności paszportu:
Osoba dodatkowa:
Imię i Nazwisko:
E-mail:
Numer kontaktowy:
Adres:
PESEL:
Seria i numer paszportu:
Data ważności paszportu:
  • Administratorem danych jest Tamada-Tour Krzysztof Ciemnołoński
  • Wypełniając formularz wyrażacie Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych w zakresie realizacji rezerwacji oraz umowy.
  • Dane ze zgłoszenia muszą być zgodne z paszportem i dowodem osobistym.
  • W razie wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy
  • Szczegóły rezerwacji - KLIKNIJ
  • Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania - KLIKNIJ
Uwagi:


Potwierdzenie:
Kod zabezpieczający: *

Dokumenty

Pozostałe dokumenty »

Szybki kontakt

+ 48 792 004 069 (Polska)

Krzysztof Ciemnołoński

+995 558 107 555 (Gruzja)

Krzysztof Ciemnołoński

 

 


Biuro Podróży TAMADA-TOUR

 biuro@tamada-tour.com.pl 


Pracujemy dla Państwa codziennie w godz. 9-18.

Grupy obsługują polscy piloci.

Jako jedyne polskie biuro jesteśmy

w Gruzji 365 dni w roku!

© Copyrights by Tamada-Tour 2010-2016
Właściciel serwisu: ekc
wykonanie: Agencja Interaktywna MEDIART