strona główna | mapa serwisu | kontakt

Wycieczki GRUZJA - ARMENIA - 12 dni

Gruzja - Armenia (wycieczka objazdowa)
 

Formularz rezerwacyjny znajduje się na dole strony.


Termin  Ilość dni    Ilość wolnych miejsc  Cena  Pobierz program 
07.09-18.09.2018   12      WYPRZEDANE   4794 PLN * program
21.09-02.10.2018  12        3 **   4794 PLN * program
30.09-11.10.2018 12  16 4724 PLN * program
 
* Cena jest uzależniona od kursu USD i może się nieznacznie różnić od podanej. Do kalkulacji użyto uśrednionego kursu 3,70 zł.  
** wolne miejsce dla kobiety z dokwaterowaniem do drugiej kobiety

W Polsce opłacacie Państwo wyłącznie opłatę za rezerwację, przelot i ubezpieczenie. Opłatę za wycieczkę wnosicie na miejscu w Gruzji. 

Koszt w USD: Gruzja-Armenia 12 dni - 820 USD + 1760 zł (przelot, rezerwacja, ubezpieczenie) 
 

W ramach kosztów oferujemy Państwu przeloty bezpośrednim rejsem PLL LOT na trasie Warszawa - Tbilisi - Warszawa, zakwaterowanie w hotelach klasy *** w pokojach dwuosobowych z własnymi łazienkami. Dodatkowe noclegi w noc przylotu i wylotu. Wyżywienie - dwa posiłki dziennie - śniadania i obiadokolacje z daniami kuchni gruzińskiej, ormiańskiej i europejskiej. Transfer z lotniska do hotelu i z hotelu na lotnisko, transport na trasie wycieczki klimatyzowanym autobusem, zwiedzanie w kameralnych 16 lub 18 osobowych grupach, opiekę polskojęzycznego pilota-rezydenta, który jest do Państwa dyspozycji podczas całej wycieczki, opiekę Dyrekcji „Tamada-Tour” w Gruzji i przedstawicieli w Armenii, degustację wina i gruzińskiej grappy - czaczy oraz ormiańskiego koniaku, wejścia do wszystkich obiektów objętych opłatami poza Muzeum Stalina w Gori, ubezpieczenie zdrowotne (KL+NNW+bagaż), składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny; i wiele innych atrakcji m.in. udział w gruzińskiej biesiadzie - suprze, wizyty i zakupy na lokalnych, barwnych bazarach i targowiskach,  czy też odwiedzenie miejsc, do których zwykle turyści nie trafiają.

 

Uczestnicy naszych wycieczek są objęci ubezpieczeniem w TU SIGNAL IDUNA na następujące kwoty: 

KOSZTY LECZENIA - 30 000 EURO

NASTĘPSTWO NIESZCZĘŚLIWYCH WYPADKÓW - 15 000 ZŁ

BAGAŻ - 1000 ZŁ

 

Cena nie obejmuje: w Armenii napoje alkoholowe do posiłków są dodatkowo płatne.


Uprzejmie informujemy, że oferujemy autorskie programy i nie wyrażamy zgody na ich kopiowanie.


Skrócony opis wycieczki


 

TBILISI - GRUZIŃSKA DROGA WOJENNA - ANANURI -GUDAURI - STEPANCMINDA (KAZBEGI) - MCCHETA -  GORI - UPLISCICHE - KUTAISI - BORJOMI - ACHALCICHE - WARDZIA - SIGNAGI - TBILISI - SADAKHLO - SEVAN - YEREVAN - KHOR VIRAP - ECZMIADZIN - GARNI - GEGHARD - ZWARTNOC - YEREVAN


1 dzień - Zebranie grupy na lotnisku Okęcie w Warszawie, odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot do Gruzji o godz. 22.40.

2 dzień - godz. 4.50 czasu gruzińskiego - przylot do Tbilisi, transfer z lotniska do hotelu, odpoczynek, śniadanie, wyjazd na zwiedzanie zabytków przepięknej stolicy Gruzji. Zawitamy do największej cerkwi na Kaukazie Cminta Sameba (Sobór Świętej Trójcy, XX w.), twierdzy Narikala (VI-VIII w.), pamiętającej rządy arabskich emirów, cerkwi Anchiskhati (V-VI w.), Metekhi (XIII w.) i Sioni (XI-XII w.), tbiliskich łaźni siarkowych, w tym najbardziej znanej Łaźni Orbeliani (XIX w.), pomnika Kartlis Deda - Matki Gruzji (XX w.), Tbiliskiej starówki. Czas wolny, przerwa kawowa. Następnie spacer główną arterią Tbilisi - Aleją Rustaveli. Obiadokolacja w restauracjiCzas wolny. Powrót do hotelu. Nocleg.

3 dzień - Śniadanie. Ruszamy Gruzińska Droga Wojenną w kierunku północnym. Po drodze oglądamy wspaniałą twierdzę Ananuri (XVI-XVII w.) położoną nad ogromnym zbiornikiem wodnym Zhinvali. Dojeżdżamy do Stepancmindy na spotkanie z górą Gruzji - Kazbek (5127 m. n.p.m.). oraz cerkwią Cminta Sameba (XIV w.). Wjazd jeepami terenowymi na wysokość 2100 m.n.p.m. Powrót do Tbilisi. Obiadokolacja. Nocleg w Tbilisi.

4 dzień - Śniadanie. Przejazd do Kutaisi. Po drodze odwiedzamy dawną stolicę Iberii Kaukaskiej – Mtskhetę. Podziwiamy zabytki wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podjeżdżamy stromą szosą do cerkwi Djvari (VI-VII w). Następnie oglądamy katedrę Sveti Cchoveli (XI w.), "gruziński Wawel" z grobami królów z dynastii Bagrationi i sklepieniem na wysokości 54 m. Czas wolny. W kolejności odwiedzimy klasztor żeński Samtavro (IV w.) gdzie pochowani są władcy Gruzji, król Mirian i królowa Nana, którzy przyjęli chrześcijaństwo w imieniu narodu w 337 roku Nasz droga prowadzi dalej przez Tunel Suramski w kierunku Kutaisi, jednego z najstarszych zespołów urbanistycznych na świecie (XVII-XV w. p.n.e.).Obiadokolacja. Czas wolny. Nocleg w hotelu.

5 dzień - Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie zabytków Kutaisi, obecnej siedziby gruzińskiego Parlamentu (od 2012 r.), w tym katedry Bagrati (VI w., rekonstrukcja w XX w.), zespołu klasztornego Gelati (XII-XIII w.), z trzema cerkwiami i budynkiem Akademii Nauk zwanej "Nowymi Atenami" albo "Nową Jerozolimą" gdzie studiowali wybitni myśliciele gruzińscy i greccy. Na zakończenie odwiedzamy wspaniały kompleks jaskiń znany jako Jaskinie Prometeusza. Naszym kolejnym celem jest Borjomi, miasto o charakterze uzdrowiskowym, po spacerze w Parku Zdrojowym (XIX w.) jedziemy do Akhalcikhe. Obiadokolacja. Nocleg.

6 dzień - Śniadanie, oglądamy potężną  twierdzę Rabati (XIII w.) zbudowaną przez Ormian, przebudowaną w XVI wieku przez Turków, zrekonstruowaną w 2012 r. Następnie jedziemy do ewenementu średniowiecznej architektury, zobaczymy wydrążone w skałach do wysokości 1300 m n.p.m, miasto Vardzia (XII-XIII w). Po drodze zatrzymujemy się pod potężną twierdzą Khertvisi (II-XII w). Po zdobyciu Vardzii przerwa kawowa. W pobliżu Gori odwiedzamy najstarsze skalne miasto Upliscikhe (V w. p.n.e.), niegdyś siedzibę władców i ośrodek przedchrześcijańskiego kultu. Odwiedzamy miasto Gori znane jako miejsce urodzin Józefa Stalina (Iosifa Dżugaszwili). Przejazd do Tbilisii. Obiadokolacja restauracji. Czas wolny. Nocleg w hotelu. Obiadokolacja w restauracji. Nocleg w Tbilisi. 

7 dzień - Śniadanie. Udajemy się w kierunku wschodnim - odwiedzamy perłę Kachetii, winnego regionu Gruzji, miasteczko Signaghi, nazywane "Miastem Miłości". Degustacja wina w tradycyjnej winiarni. Powrót do Tbilisi. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu w Tbilisi.  

8 dzień - Śniadanie. Przejazd do przejścia granicznego w Sadakhlo. Przekroczenie granicy gruzińsko-ormiańskiej, wymiana autobusów. Jedziemy nad jezioro Sevan - spacer na półwyspie i zwiedzanie monastyru Sevanavank (IX w.) zwanego Czarnym Klasztorem. Odpoczynek nad jeziorem, dla chętnych kąpiel. Przejazd do Yerevania. Nocleg w hotelu. 

9 dzieńŚniadanie, wycieczka do monastyru Khor Wirap (VII w.), miejsca licznych pielgrzymek Ormian, z przepiękną panoramą na górę Ararat (5165 m. n.p.m.).  Wyprawa do muzeum Matenadaran, w którym przechowywane są manuskrypty (V-XV w.). Na zakończenie dnia zwiedzamy stolicę tego niewielkiego, trzyipółmilionowego państwa, od Placu Republiki, następnie kierujemy się na przydworcowy plac, bulwar i Park Zwycięstwa (Achtanak). Niezapomniane wrażenie dostarcza punkt widokowy na miasto i górę Ararat. Dalej Kaskadaaleja Masztoca, Urząd Miasta, Sportivno – kompleks sportowo-koncertowy, rezydencja prezydentaParlament i pl. TeatralnyObiadokolacja. Czas wolny. Nocleg w hotelu.

10 dzień - Śniadanie. Rozpoczynamy zwiedzanie od Muzeum Siergieja Paradżanowa (Sargisa Hovsepi Parajanyana), wybitnego ormiańskiego reżysera, któremu władza radziecka zakazała kręcenia filmów. Następnie jedziemy do Garni - twierdzy z I w. p.n.e. Kolejno udajemy się do wykutego w skałach z IV w, klasztoru Geghard. Znajdują się w nim relikwie św. Andrzeja i św. Jana oraz Włócznia Przeznaczenia - uważana za relikwię Męki Pańskiej. Powrót do Yerevania. Obiadokolacja, czas wolny. Nocleg.
11 dzień - Śniadanie. Na początek dnia  zaglądamy do światowej sławy wytwórni koniaku Ararat, gdzie poznajemy etapy produkcji oraz smak i aromat tego złocistego trunku. Następnie  jedziemy do miasta Vagarshapat (Eczmiadzin). Na sporym terytorium, zwanym ormiańskim Watykanem, znajduje się katedralny sobór z 303 r. a także Katolikosat - rezydencja Głowy Apostolskiego Kościoła Ormiańskiego. W dalszej kolejności zwiedzamy zbudowany w 618 r. kościół Św. Ripsime - wspaniały przykład średniowiecznej architektury. Oglądamy w kolejności ruiny katedry Zwartnoc (VII w.), wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Obiadokolacja. Nocleg. 

12 dzień - Przygotowanie do powrotu do Polski, śniadanie w formie suchego prowiantu, godz. 3.00 w nocy wyjazd na lotnisko, godz. 4.40 wylot do Warszawy, godz. 6.20 czasu polskiego - lądowanie na Okęciu.


Dziękujemy Państwu za udział w naszej wycieczce i zapraszamy ponownie!


Zapraszamy również:


Gruzja-Baśniowy Kraj (wycieczka objazdowa)Rezerwacja on-line

Termin:


Osoba kontaktowa:
Imię i Nazwisko:
E-mail:
Numer kontaktowy:
Adres:
PESEL:
Seria i numer paszportu:
Data ważności paszportu:
Osoba dodatkowa:
Imię i Nazwisko:
E-mail:
Numer kontaktowy:
Adres:
PESEL:
Seria i numer paszportu:
Data ważności paszportu:
  • Administratorem danych jest Tamada-Tour Krzysztof Ciemnołoński
  • Wypełniając formularz wyrażacie Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych w zakresie realizacji rezerwacji oraz umowy.
  • Dane ze zgłoszenia muszą być zgodne z paszportem i dowodem osobistym.
  • W razie wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy
  • Szczegóły rezerwacji - KLIKNIJ
  • Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania - KLIKNIJ
Uwagi:


Potwierdzenie:
Kod zabezpieczający: *

Dokumenty

Pozostałe dokumenty »

Szybki kontakt

+ 48 792 004 069 (Polska)

Krzysztof Ciemnołoński

+995 558 107 555 (Gruzja)

Krzysztof Ciemnołoński

 

 


Biuro Podróży TAMADA-TOUR

 biuro@tamada-tour.com.pl 


Pracujemy dla Państwa codziennie w godz. 9-18.

Grupy obsługują polscy piloci.

Jako jedyne polskie biuro jesteśmy

w Gruzji 365 dni w roku!

© Copyrights by Tamada-Tour 2010-2016
Właściciel serwisu: ekc
wykonanie: Agencja Interaktywna MEDIART