strona główna | mapa serwisu | kontakt

GRUZJA BAŚNIOWY KRAJ - 9 lub 12 dni

 

CENY I TERMINY:


Gruzja - Baśniowy Kraj (wycieczka objazdowa, wyloty z Warszawy)

 

Formularz rezerwacyjny znajduje się na dole strony.

 

Termin  Ilość dni    Ilość wolnych miejsc  Cena  Pobierz program 
27.04-05.05.2018  9 WYPRZEDANE 3625 zł* program 
01.06-12.06.2018 12    WYPRZEDANE    4261 zł* program 
15.06-26.06.2018 12 2 4261 zł*   program 
29.06-10.07.2018 12 2 4281 zł*  program 
13.07-21.07.2018 9 WYPRZEDANE 3615 zł* program 
27.07-04.08.2018 9 6 3615 zł*  program 
03.08-14.08.2018 12       1 **    4281 zł*  program 
17.08-28.08.2018  12   10  4311 zł* program 
31.08-11.09.2018 12 2 4311 zł* program 
06.09-14.09.2018 9 16 3735 zł* program 
07.09-18.09.2018 12     2     4361 zł* program 
11.09-22.09.2018 12 16 4661 zł* program 
14.09-25.09.2018 12 WYPRZEDANE 4370 zł* program 
28.09-09.10.2018 12 16 4421 zł* program 

 

* Cena jest uzależniona od kursu USD i może się nieznacznie różnić od podanej. Do podanej kalkulacji użyto uśrednionego kursu 3,70 zł.  

** Wolne miejsce dla kobiety z dokwaterowaniem do drugiej kobiety. 

 
W Polsce opłacacie Państwo wyłącznie opłatę za rezerwację, przelot i ubezpieczenie. Opłatę za wycieczkę wnosicie na miejscu w Gruzji. 
 

Wycieczki kosztują odpowiednio (bez uwzględnienia ofert promocyjnych):

 

Gruzja-Baśniowy Kraj 9 dni - 550 USD + ok. 1600 zł (przelot, rezerwacja, ubezpieczenie) 

Gruzja-Baśniowy Kraj 12 dni - 730 USD + ok. 1700 zł (przelot, rezerwacja, ubezpieczenie) 

 

W ramach kosztów oferujemy Państwu przeloty bezpośrednim rejsem PLL LOT na trasie Warszawa - Tbilisi - Warszawa, zakwaterowanie w hotelach klasy *** w pokojach dwuosobowych z własnymi łazienkami. Dodatkowe noclegi w noc przylotu i wylotu. Wyżywienie - dwa posiłki dziennie - śniadania i obiadokolacje z daniami kuchni gruzińskiej i europejskiej. Transfer z lotniska do hotelu i z hotelu na lotnisko, transport na trasie wycieczki klimatyzowanym autobusem, zwiedzanie w kameralnych 16-18 osobowych grupach, opiekę polskojęzycznego pilota-rezydenta, który jest do Państwa dyspozycji podczas całej wycieczki, opiekę Dyrekcji „Tamada-Tour” w Gruzji, degustację wina i gruzińskiej grappy - czaczy, wejścia do wszystkich obiektów objętych opłatami poza Muzeum Stalina w Gori, ubezpieczenie zdrowotne (KL+NNW+bagaż), składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny; wiele innych atrakcji m.in. udział w gruzińskiej biesiadzie - suprze, wizyty i zakupy na lokalnych, barwnych bazarach i targowiskach,  czy też odwiedzenie miejsc, do których zwykle turyści nie trafiają.

 

Uczestnicy naszych wycieczek są objęci ubezpieczeniem w TU SIGNAL IDUNA na następujące kwoty: 

KOSZTY LECZENIA - 30 000 EURO

NASTĘPSTWO NIESZCZĘŚLIWYCH WYPADKÓW - 15 000 ZŁ

BAGAŻ - 1000 ZŁ

Uprzejmie informujemy, że oferujemy autorskie programy i nie wyrażamy zgody na ich kopiowanie.Skrócony opis wycieczki - program na 12 dni


TBILISI - GRUZIŃSKA DROGA WOJENNA - ANANURI - GUDAURI - STEPANCMINDA (KAZBEGI) - MCCHETA -  GORI - UPLISCICHE - KUTAISI - BATUMI - SARPI - BORJOMI - ACHALCICHE - WARDZIA - DAWID GAREDŻA - SIGNAGI - TELAWI - ALAWERDI - GREMI - NEKRESI - KWARELI - TSINANDALI - TBILISI

 

1 dzień - Zebranie grupy na lotnisku Okęcie w Warszawie, odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot do Gruzji o godz. 22.40. 

2 dzień - godz. 4.50 czasu gruzińskiego - przylot do Tbilisi, powitanie przez pilota Tamada-Tour, transfer z lotniska do hotelu, odpoczynek, śniadanie, wyjazd na zwiedzanie zabytków przepięknej stolicy Gruzji. Zawitamy do największej cerkwi na Kaukazie Tsminda Sameba (XX w.) twierdzy Narikala (VI-VIII w.), pamiętającej rządy arabskich emirów, cerkwi Anchiskhati (V-VI w.), Metekhi (XIII w.) i Sioni (XI-XII w.), tbiliskich łaźni siarkowych, w tym najbardziej znanej Łaźni Orbeliani (XIX w.), pomnik Kartlis Deda - Matki Gruzji (XX w.). Tbiliska starówka, czas wolny. Spacer główną arterią Tbilisi - Aleją Rustaveli. Obiadokolacja w restauracji. Powrót do hotelu. Nocleg.

3 dzień - Śniadanie. Wyjazd do Stepancmindy na spotkanie z górą - Kazbek (5033,8 m. n.p.m.) oraz położonej wysoko nad miastem, 2170 m. n.p.m,  cerkwi Cminta Sameba (XIV w.), w oddali widać ośnieżony szczyt góry. Przejazd słynną malowniczą trasą zwaną Gruzińską Drogą Wojenną. Powrót do Tbilisi. Nocleg w hotelu. 

4 dzień - Śniadanie. Po drodze odwiedzamy dawną stolicę Iberii Kaukaskiej – Mtskhetę. Podjeżdżamy stromą szosą do cerkwi Jvari (VI-VII w). Stąd rozciąga się wspaniały widok na miasto i dwie łączące się główne rzeki Gruzji - Mtkvari i Aragvi. Następnie oglądamy katedrę Sveti Cchoveli (XI w.), "gruziński Wawel" z grobami królów z dynastii Bagrationi i sklepieniem na wysokości 54 m. Czas wolny. W kolejności odwiedzimy klasztor żeński Samtavro (IV w.) gdzie pochowani są władcy Gruzji, którzy przyjęli chrześcijaństwo w imieniu narodu w 337 roku. Nasz droga prowadzi dalej przez Tunel Suramski w kierunku Kutaisi, jednego z najstarszych zespołów urbanistycznych na świecie (XVII-XV w. p.n.e.). Obiadokolacja. Czas wolny. Dla chętnych spacer do centrum miasta. Nocleg w hotelu.

5 dzień - Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie zabytków Kutaisi, obecnej siedziby gruzińskiego Parlamentu (od 2012 r.), w tym katedry Bagrati (VI w., rekonstrukcja w XX w.), zespołu klasztornego Gelati (XII-XIII w.), z trzema cerkwiami i budynkiem Akademii Nauk zwanej "Nowymi Atenami" albo "Nową Jerozolimą" gdzie studiowali wybitni myśliciele gruzińscy i greccy. Na zakończenie odwiedzamy wspaniały kompleks jaskiń znany jako Jaskinie Prometeusza. Naszym kolejnym celem jest położony nad Morzem Czarnym kurort Batumi. Obiadokolacja w hotelu w Batumi. Czas wolny. Nocleg.

6 dzień - Śniadanie, plażowanie, zwiedzanie wspaniałego Ogrodu Botanicznego (XIX w.) a na zakończenie spacer po nadmorskim bulwarze z imponującą Wieżą Alfabetu i dużym portem. Przerwa kawowa, czas wolny. Niedaleko od Batumi podziwiamy wspaniale zachowaną twierdzę rzymską w Gonio-Apsaros (II w. p.n.e). Obiadokolacja w Batumi. Wieczorem koncert przy tańczących fontannach. Nocleg w hotelu w Batumi.

7 dzień - Śniadanie, jedziemy do Akhalcikhe. Po drodze odwiedzamy miejscowość uzdrowiskową znaną ze znakomitych źródeł wody mineralnej - Borjomi. Spacerujemy po Parku Zdrojowym (XX w.). Obiadokolacja w restauracji. Nocleg w hotelu w Akhalcikhe. 

8 dzień - Śniadanie, zwiedzamy wydrążone w skałach do wysokości 1300 m n.p.m, miasto Vardzia (XII-XIII w). Po drodze zatrzymujemy się pod potężną twierdzą Khertvisi (II-XII w). Przerwa kawowa. Następnie kierujemy się w stronę Gori, W pobliżu Gori zdobywamy najstarsze w Gruzji skalne miasto Upliscikhe (V w. p.n.e.), niegdyś siedzibę władców i ośrodek przedchrześcijańskiego kultu. Odwiedzamy miasto Gori znane jako miejsce urodzin Józefa Stalina (Iosifa Dżugaszwili). Przejazd do Tbilisii. Obiadokolacja restauracji. Czas wolny. Nocleg w hotelu.

9 dzień - Śniadanie, ruszamy do Kahketii, najstarszego rejonu Gruzji, Po drodze odwiedzamy imponujący zespół klasztorny na półpustyni David Garedji (VI-XII w.), a następnie docieramy do miasta Signaghi (XVIII w.) zwanego gruzińskim Carcasonne. Zaglądamy to położonego niedaleko miasta klasztoru żeńskiego w Bodbe (IX-XVII w.) Tutaj pochowana jest św. Nino, patronka chrześcijaństwa w Gruzji. Odwiedzamy oddział Muzeum Narodowego z wspaniałą kolekcją malarstwa gruzińskiego prymitywisty Niko Pirosmanishvilego oraz misternych rzeźb sprzed 5000 lat! Obiadokolacja w restauracji w Signaghi. Nocleg w hotelu w Telavi, stolicy regionu. 

10 dzień - Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie pereł architektury świeckiej i sakralnej Kakhetii - cerkwi w Alaverdi (XI w.) z kopułą na 55 m. wysokości, średniowiecznego miasta - stolicy Kakhetii Gremi (XV w.), zespołu klasztornego Nekresi (IV-XVI w.) oraz najstarszej w Kakhetii fabryce wina Kindzmarauli Corporation w Kvareli. Tam zwiedzamy obiekt i degustujemy produkowane wyroby.  Obiadokolacja. Nocleg w hotelu w Telavi.

11 dzień - Śniadanie, po zakupach na orientalnym targowisku w Telavi żegnamy się z Kakhetią i wracamy do Tbilisi. Po drodze trafiamy do pałacu i ogrodów wybitnego myśliciela, polityka, poety zwanego "ojcem gruzińskiego romantyzmu", Aleksandra Chavchavadze w Tsinandali (XIX w.), Odwiedzamy lokalny bazar wyrobów rękodzieła artystycznego i antyków zwany Suchym Mostem, potem ostatni raz spacerujemy po tbiliskiej starówce, wieczorem przepięknie oświetlonej. Pożegnalna obiadokolacja w stylowej restauracji. Czas wolny. Nocleg w hotelu.

12 dzień - Przygotowanie do powrotu do Polski, śniadanie w formie suchego prowiantu, godz. 2.00 w nocy wyjazd na lotnisko, godz. 4.50 wylot do Warszawy, godz. 6.20 czasu polskiego - lądowanie na Okęciu.


Dziękujemy Państwu za udział w naszej wycieczce i zapraszamy ponownie!


Skrócony opis wycieczki - program na 9 dni - Majówka 2017


(w terminie 21.09-29.09.2017 program zamiast Signaghi zawiera wycieczkę Gruzińską Drogą Wojenną)


 

TBILISI - MCCHETA -  GORI - UPLISCICHE - KUTAISI - BATUMI - BORJOMI - ACHALCICHE - WARDZIA - SIGNAGI - TBILISI

 

1 dzień - Przelot do Gruzji. Wylot z Warszawy o 22.40.

2 dzień - godz. 4.50 czasu gruzińskiego - przylot do Tbilisi, powitanie przez pilota Tamada-Tour, transfer z lotniska do hotelu, odpoczynek. Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie zabytków przepięknej stolicy Gruzji. Zawitamy do największej (może pomieścić 10 tyś. wiernych!) cerkwi na Kaukazie Cminta Sameba (Sobór Świętej Trójcy, XX w.), twierdzy Narikala (VI-VIII w.), cerkwi Anchiskhati (V-VI w.), Metekhi (XIII w.) i Sioni (XI-XII w.), tbiliskich łaźni siarkowych, w tym najbardziej znanej Łaźni Orbeliani (XIX w.), pomnika Kartlis Deda - Matki Gruzji (XX w.). Tbiliska starówka urzeka nas swoim ekumenizmem. Spacer główną arterią Tbilisi - Aleją Rustaveli. Obejrzymy pomnik św. Jerzego, gmach dawnego Parlamentu, operę w stylu orientalnym, pałac gubernatora Kaukazu, cerkiew Kashveti (XIX w.) oraz budynki teatru i filharmonii. Obiadokolacja. Powrót do hotelu. Nocleg.

3 dzień - Śniadanie. Odwiedzamy dawną stolicę Iberii Kaukaskiej – Mtskhetę. Podjeżdżamy stromą szosą do cerkwi Jvari (VI-VII w), oglądamy katedrę Sveti Cchoveli (XI w.), "gruziński Wawel" i klasztor żeński Samtavro (IV w.) gdzie pochowani są władcy Gruzji, król Mirian i królowa Nana, którzy przyjęli chrześcijaństwo w imieniu narodu w 337 roku. Nasz droga prowadzi dalej przez Tunel Suramski w kierunku Kutaisi, jednego z najstarszych zespołów urbanistycznych na świecie (XVII-XV w. p.n.e.). Obiadokolacja. Czas wolny. Nocleg w hotelu.

4 dzień - Śniadanie, zwiedzanie zabytków Kutaisi, katedry Bagrati (VI w., rekonstrukcja w XX w.), zespołu klasztornego Gelati (XII-XIII w.) i kompleksu Jaskinie Prometeusza. Naszym kolejnym celem jest położony nad Morzem Czarnym kurort Kobuleti. Obiadokolacja. Czas wolny. Nocleg.

5 dzień - Śniadanie, plażowanie, wyjazd do Batumi, zwiedzanie wspaniałego Ogrodu Botanicznego (XIX w.) a na zakończenie spacer po nadmorskim bulwarze z imponującą Wieżą Alfabetu i dużym portem. Przerwa kawowa, czas wolny. Wzdłuż alei im. Marii i Lecha Kaczyńskich jedziemy dalej do Sarpi, najdalej na zachód wysuniętego punktu Gruzji. Podziwiamy wspaniale zachowaną twierdzę rzymską w Gonio-Apsaros (II w. p.n.e) gdzie według legendy pochowany jest Apostoł Maciej. Obiadokolacja w Batumi. Wieczorem koncert przy tańczących fontannach. Nocleg w hotelu w Kobuleti.

6 dzień - Śniadanie, przejazd do Akhaltsikhe. Po drodze odwiedzamy miejscowość uzdrowiskową znaną ze znakomitych źródeł wody mineralnej - Borjomi. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu w Akhalcikhe.

7 dzień - Śniadanie, zobaczymy  skalne miasto Vardzia (XII-XIII w) i potężną twierdzą Khertvisi (II-XII w). Przejazd  w kierunku Tbilisi. W pobliżu Gori zobaczymy drugie miasto skalne Uplistsikhe. Obiadokolacja w stylowej restauracji. Czas wolny. Nocleg w hotelu.

8  dzień - Śniadanie. Docieramy do miasta Sighnaghi (XVIII w.) i klasztoru żeńskiego w Bodbe (IX-XVII w.) Odwiedzamy oddział Muzeum Narodowego z wspaniałą kolekcją malarstwa gruzińskiego prymitywisty Niko Pirosmanashvilego (znanego z piosenki Ałły Pugaczowej "Milion purpurowych róż" oraz misternych rzeźb sprzed 5000 lat! Powrót do Tbilisi. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu w Tbilisi.

9 dzień - godz. 3.00 w nocy wyjazd na lotnisko, godz. 4.50 wylot do Warszawy, godz. 6.20 czasu polskiego - lądowanie na Okęciu.


Dziękujemy Państwu za udział w naszej wycieczce i zapraszamy ponownie!

 

Zapraszamy również:


Gruzja-Armenia (wycieczka objazdowa)Rezerwacja on-line

Termin:


Osoba kontaktowa:
Imię i Nazwisko:
E-mail:
Numer kontaktowy:
Adres:
PESEL:
Seria i numer paszportu:
Data ważności paszportu:
Osoba dodatkowa:
Imię i Nazwisko:
E-mail:
Numer kontaktowy:
Adres:
PESEL:
Seria i numer paszportu:
Data ważności paszportu:
  • Administratorem danych jest Tamada-Tour Krzysztof Ciemnołoński
  • Wypełniając formularz wyrażacie Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych w zakresie realizacji rezerwacji oraz umowy.
  • Dane ze zgłoszenia muszą być zgodne z paszportem i dowodem osobistym.
  • W razie wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy
  • Szczegóły rezerwacji - KLIKNIJ
  • Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania - KLIKNIJ
Uwagi:


Potwierdzenie:
Kod zabezpieczający: *

Dokumenty

Pozostałe dokumenty »

Szybki kontakt

+ 48 792 004 069 (Polska)

Krzysztof Ciemnołoński

+995 558 107 555 (Gruzja)

Krzysztof Ciemnołoński

 

 


Biuro Podróży TAMADA-TOUR

 biuro@tamada-tour.com.pl 


Pracujemy dla Państwa codziennie w godz. 9-18.

Grupy obsługują polscy piloci.

Jako jedyne polskie biuro jesteśmy

w Gruzji 365 dni w roku!

© Copyrights by Tamada-Tour 2010-2016
Właściciel serwisu: ekc
wykonanie: Agencja Interaktywna MEDIART