strona główna | mapa serwisu | kontakt

GRUZJA ZE SWANETIĄ 12 DNI

Gruzja ze Swanetią 12 dniGRUZJA ZE SWANETIĄ 12 DNI

 

Termin  Ilość dni    Ilość wolnych miejsc  Cena 
01.09-12.09.2018  12 WYPRZEDANE 4795 zł*

 

* Cena jest uzależniona od kursu USD i może się nieznacznie różnić od podanej. Do podanej kalkulacji użyto uśrednionego kursu 3,70 zł.  

 
W Polsce opłacacie Państwo wyłącznie opłatę za rezerwację, przelot i ubezpieczenie. Opłatę za wycieczkę wnosicie na miejscu w Gruzji. 
 

Wycieczki kosztują odpowiednio (bez uwzględnienia ofert promocyjnych):

 

Gruzja ze Swanetią 12 dni - 850 USD/os. + 1650 PLN/os. (przelot, rezerwacja, ubezpieczenie) 

 
PROGRAM: 1 dzień - Zebranie grupy na lotnisku Okęcie w Warszawie, odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot do Gruzji o godz. 22.40. 
2 dzień - godz. 4.50 czasu gruzińskiego - przylot do Tbilisi, powitanie przez pilota Tamada-Tour, transfer z lotniska do hotelu, odpoczynek, śniadanie, wyjazd na zwiedzanie zabytków przepięknej stolicy Gruzji. Zawitamy do największej cerkwi na Kaukazie Tsminda Sameba (XX w.) twierdzy Narikala (VI-VIII w.), pamiętającej rządy arabskich emirów, cerkwi Anchiskhati (V-VI w.), Metekhi (XIII w.) i Sioni (XI-XII w.), tbiliskich łaźni siarkowych, w tym najbardziej znanej Łaźni Orbeliani (XIX w.), pomnik Kartlis Deda - Matki Gruzji (XX w.). Tbiliska starówka, czas wolny. Spacer główną arterią Tbilisi - Aleją Rustaveli. Obiadokolacja w restauracji. Powrót do hotelu. Nocleg.
3 dzień - Śniadanie. Wyjazd do Stepancmindy na spotkanie z górą - Kazbek (5033,8 m. n.p.m.) oraz położonej wysoko nad miastem, 2170 m. n.p.m, cerkwi Cminta Sameba (XIV w.), w oddali widać ośnieżony szczyt góry. Przejazd słynną malowniczą trasą zwaną Gruzińską Drogą Wojenną. Powrót do Tbilisi. Nocleg w hotelu. 
4 dzień - Śniadanie. Po drodze odwiedzamy dawną stolicę Iberii Kaukaskiej – Mtskhetę. Podjeżdżamy stromą szosą do cerkwi Jvari (VI-VII w). Stąd rozciąga się wspaniały widok na miasto i dwie łączące się główne rzeki Gruzji - Mtkvari i Aragvi. Następnie oglądamy katedrę Sveti Cchoveli (XI w.), "gruziński Wawel" z grobami królów z dynastii Bagrationi i sklepieniem na wysokości 54 m. Czas wolny. W kolejności odwiedzimy klasztor żeński Samtavro (IV w.) gdzie pochowani są władcy Gruzji, którzy przyjęli chrześcijaństwo w imieniu narodu w 337 roku. Nasz droga prowadzi dalej przez Tunel Suramski w kierunku Kutaisi, jednego z najstarszych zespołów urbanistycznych na świecie (XVII-XV w. p.n.e.). Obiadokolacja. Czas wolny. Dla chętnych spacer do centrum miasta. Nocleg w hotelu.
5 dzień - Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie zabytków Kutaisi, obecnej siedziby gruzińskiego Parlamentu (od 2012 r.), w tym katedry Bagrati (VI w., rekonstrukcja w XX w.), zespołu klasztornego Gelati (XII-XIII w.), z trzema cerkwiami i budynkiem Akademii Nauk zwanej "Nowymi Atenami" albo "Nową Jerozolimą" gdzie studiowali wybitni myśliciele gruzińscy i greccy. W Gelati pochowany jest król David Agmashenebeli zwany Budowniczym, gruziński Kazimierz Wielki. Na zakończenie odwiedzamy wspaniały kompleks jaskiń znany jako Jaskinia Prometeusza. Przejazd zjawiskową drogą do Mestii, serca regionu Swanetii, słynącego ze średniowiecznych wież obronnych, objętych patronatem UNESCO. Obiadokolacja w restauracji. Czas wolny. Nocleg w Mestii. 
6 dzień - Śniadanie. Wyjazd terenowymi samochodami do Uszguli, zespołu wiosek, nazywanych niegdyś najwyżej położonymi osadami w Europie (2200 m. n.p.m.). Stąd doskonale widać najwyższy szczyt w Gruzji - Szchara (5068 m n.p.m.). Odwiedzimy również domowe muzeum folklorystyczne, a także Basztę Miłości. Powrót do Mestii. Obiadokolacja w restauracji. Czas wolny. Nocleg w hotelu. 
7 dzień - Śniadanie. Naszym kolejnym celem jest położony nad Morzem Czarnym kurort Batumi. Po drodze zobaczymy Pałac rodziny Dadiani w Zugdidi, gdzie przechowywana jest jedna z masek pośmiertnych Napoleona Bonaparte. Następnie zwiedzanie wspaniałego Ogrodu Botanicznego w Batumi (XIX w.), a na zakończenie spacer po nadmorskim bulwarze z imponującą Wieżą Alfabetu i dużym portem. Obiadokolacja w restauracji w Batumi. Czas wolny. Nocleg w Batumi.
8 dzień - Śniadanie. Czas wolny do godz. 15.00. Zbiórka w hotelu. Wzdłuż alei im. Marii i Lecha Kaczyńskich jedziemy dalej do Sarpi, najdalej na zachód wysuniętego punktu Gruzji, przy samej granicy z Turcją z widokiem na meczet z minaretem po tureckiej stronie. W drodze powrotnej podziwiamy wspaniale zachowaną twierdzę rzymską w Gonio-Apsaros (II w. p.n.e) gdzie według legendy pochowany jest Apostoł Maciej. Obiadokolacja w Batumi. Wieczorem koncert przy tańczących fontannach. Nocleg w hotelu w Batumi. 
9 dzień - Śniadanie, jedziemy do Akhaltsikhe, miasta, które było siedzibą garnizonu rosyjskiego i tam zsyłano polskich żołnierzy po Powstaniu Styczniowym. Po drodze odwiedzamy miejscowość uzdrowiskową znaną ze znakomitych źródeł wody mineralnej - Borjomi. Spacerujemy po Parku Zdrojowym (XX w.), popijając uzdrawiający żołądek napój prosto z ujęcia. Obiadokolacja w restauracji. Nocleg w hotelu w Akhaltsikhe. 
10 dzień - Śniadanie, jedziemy podziwiać ewenement budownictwa starożytnego, wydrążone w skałach do wysokości 1300 m n.p.m, miasto Vardzia (XII-XIII w). Po drodze zatrzymujemy się pod potężną twierdzą Khertvisi (II-XII w), gdzie według legendy dotarł Aleksander Macedoński i zaglądamy do otoczonego niewysokim murem średniowiecznego targu niewolników. Po zdobyciu Vardzii przerwa kawowa. W pobliżu Gori zdobywamy najstarsze w Gruzji skalne miasto Uplistsikhe (V w. p.n.e.), niegdyś siedzibę władców i ośrodek przedchrześcijańskiego kultu. Odwiedzamy miasto Gori znane jako miejsce urodzin Józefa Stalina (Iosifa Jugaszwili). Pełni wrażeń jedziemy w kierunku Tbilisi. Obiadokolacja w restauracji. Nocleg w hotelu. 
11 dzień - Śniadanie, ruszamy do Kachetii, najstarszego rejonu Gruzji, kolebki wina gdzie wyrabia się 70% krajowej produkcji tego trunku. Odwiedzamy Signaghi (XVIII w.), zwane gruzińskim Carcasonne. Położone na wysokiej górze, otoczone murami obronnymi i licznymi basztami, stanowi znakomite miejsce widowiskowe. Zaglądamy do położonego niedaleko miasta klasztoru żeńskiego w Bodbe (IX-XVII w.) Tutaj pochowana jest św. Nino, mniszka z Kapadocji, która zainicjowała wprowadzenia chrześcijaństwa do Gruzji. Odwiedzamy oddział Muzeum Narodowego z wspaniałą kolekcją malarstwa gruzińskiego prymitywisty Niko Pirosmanashvilego (znanego z piosenki Ałły Pugaczowej "Milion purpurowych róż") oraz misternych rzeźb sprzed 5000 lat! Degustacja wina w tradycyjnej winiarni. Powrót do Tbilisi. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu w Tbilisi. 
12 dzień - Przygotowanie do powrotu do Polski, śniadanie w formie suchego prowiantu, godz. 2.00 w nocy wyjazd na lotnisko, godz. 4.50 wylot do Warszawy, godz. 6.35 czasu polskiego - lądowanie na Okęciu. Dziękujemy Państwu za udział w naszej wycieczce i zapraszamy ponownie!

Rezerwacja on-line

Termin:


Osoba kontaktowa:
Imię i Nazwisko:
E-mail:
Numer kontaktowy:
Adres:
PESEL:
Seria i numer paszportu:
Data ważności paszportu:
Osoba dodatkowa:
Imię i Nazwisko:
E-mail:
Numer kontaktowy:
Adres:
PESEL:
Seria i numer paszportu:
Data ważności paszportu:
  • Administratorem danych jest Tamada-Tour Krzysztof Ciemnołoński
  • Wypełniając formularz wyrażacie Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych w zakresie realizacji rezerwacji oraz umowy.
  • Dane ze zgłoszenia muszą być zgodne z paszportem i dowodem osobistym.
  • W razie wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy
  • Szczegóły rezerwacji - KLIKNIJ
  • Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania - KLIKNIJ
Uwagi:


Potwierdzenie:
Kod zabezpieczający: *

Dokumenty

Pozostałe dokumenty »

Szybki kontakt

+ 48 792 004 069 (Polska)

Krzysztof Ciemnołoński

+995 558 107 555 (Gruzja)

Krzysztof Ciemnołoński

 

 


Biuro Podróży TAMADA-TOUR

 biuro@tamada-tour.com.pl 


Pracujemy dla Państwa codziennie w godz. 9-18.

Grupy obsługują polscy piloci.

Jako jedyne polskie biuro jesteśmy

w Gruzji 365 dni w roku!

© Copyrights by Tamada-Tour 2010-2016
Właściciel serwisu: ekc
wykonanie: Agencja Interaktywna MEDIART