strona główna | mapa serwisu | kontakt

JEEP I WINE TOUR W GRUZJI

Na tej stronie znajdziesz dodatkowe programy, które realizujemy dla życzenie dla grup i osób indywidualnych, z przelotami Wizz-Air lub LOT-em.
Zabierz przyjaciół do Gruzji a my zapewnimy Wam przygodę życia.


Programy:


Winny Tour w Kachetii

Trekking/Rajd Konny

Mityczna Kolchida i Perła Morza Czarnego 

Mityczna Kolchida + Tbilisi + Winna KachetiaWinny Tour w Kachetii, 6 dni


Prawdziwa gratka dla koneserów wina i smakoszy wyśmienitego jedzenia. Oferta Incentive w Gruzji - Winny Tour to doskonała okazja by poznać Gruzję od bardzo mocnej strony czyli od kuchni! Odwiedzimy najpiękniejsze miejsca kraju - zachwycającą stolicę Tbilisi i zielony region Kakhetii, który jest kolebką winiarstwa wraz z perłami tej części kraju - wykutym w skale zespołem klasztornym Davit Garedji z VI wieku, XVIII-wiecznym "miastem miłości" Sighnaghi, XI-wieczną katedrą Alaverdi, XIX-wiecznym pałacem w Tsinandali, w którym mieszkał Aleksander Chavchavadze zwany "ojcem gruzińskiego romantyzmu" a także liczne wytwórnie wina gdzie poznamy pełen proces produkcji i będziemy degustować najlepsze wyroby! Poznamy także najsmaczniejsze gruzińskie potrawy - raj dla podniebienia (pierogi chinkali, placki chaczapuri w kilku wersjach, bakłażany z orzechami, zupy charczo i czikirtma, itd.) oraz historię, kulturę i folklor Gruzji. Gruzińska metoda wyrobu wina może pochwalić się 8 tysiącami lat tradycji i jest na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO!

 

CENY I TERMINY

 

Cena:

310 USD/os. (przy grupie 6-8 osób)

290 USD/os. (przy grupie 12-16 osób)

 

ŚWIADCZENIA

 

Cena obejmuje: zakwaterowanie w hotelach *** w Tbilisi i w Telavi w pokojach dwuosobowych z łazienkami. Dodatkowe noclegi w noc przylotu i wylotu. Transfer z lotniska do hotelu i z hotelu na lotnisko, transportna trasie wycieczki klimatyzowanym autbusem, opiekę polskojęzycznego pilota-rezydenta, który jest do Państwa dyspozycji podczas całej wycieczki, degustację wina i gruzińskiej grappy -czaczy, wyżywienie  w formie śniadań i obiadokolacji, wejścia do miejsc objętych opłatami i wiele innych atrakcji.

 

Cena nie obejmuje -  przelotu PLL LOT już od 1260 zł, ubezpieczenia KL, NNW, wydatków natury osobistej, wariantu z przejazdem z Kutaisi (260 km z lotniska z Kutaisi do Tbilisi) z dopłatą + 30 USD/os. 

 

 

Program

 

1 dzień - Zebranie grupy na lotnisku Okęcie w Warszawie. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot do Gruzji o godz. 22.40. Lot trwa około 3 godzin.

2 dzień - godz. 4.50 czasu gruzińskiego - przylot do Tbilisi, powitanie przez pilota Tamada-Tour, transfer z lotniska do hotelu, odpoczynek, śniadanie, wyjazd na zwiedzanie zabytków przepięknej stolicy Gruzji. Zawitamy do największej (może pomieścić 10 tyś. wiernych!) cerkwi na Kaukazie Tsminta Sameba (Sobór Świętej Trójcy, XX w.), potężnej twierdzy Narikala (VI-VIII w.), pamiętającej rządy arabskich emirów, cerkwi Anchiskhati (V-VI w.), Metekhi (XIII w.) iSioni (XI-XII w.), tbiliskich łaźni siarkowych w najstarszej bo 1500-letniej dzielnicy Abanotubani, w tym najbardziej znanej Łaźni Orbeliani (XIX w.). Wjeżdżamy kolejką gondolową i podziwiając panoramę miasta podchodzimy do stóp pomnika Kartlis Deda - Matki Gruzji (XX w.). Tbiliska starówka urzeka nas swoim ekumenizmem, obok siebie sąsiadują kościół ormiański, synagoga żydowska i meczet muzułmański. Przechodzimy do rejonu kawiarni i restauracji. Można tu zjeść znakomite lody, kupić prezenty i pamiątki czy stroje narodowe a także spróbować lokalnej kuchni. Czas wolny, przerwa kawowa. Następnie spacer główną arterią Tbilisi - Aleją Rustaveli. Zaczynamy od pomnika św. Jerzego na Placu Wolności gdzie znajduje się również dawna siedziba ratusza miejskiego. Po drodze mijamy gmach dawnego Parlamentu gdzie rozegrała się Rewolucja Róż w 2003 roku i gdzie przemawiał prezydent Lech Kaczyński,operę w stylu mauretańskim, dawny pałac gubernatora Kaukazu, cerkiew Kashveti (XIX w.) oraz budynki teatru i filharmonii. Obiadokolacja w restauracji z muzyką na żywo i pokazem tańca. Powrót do hotelu. Nocleg.

3 dzień - Śniadanie, ruszamy do Kahketii, najstarszego rejonu Gruzji, kolebki wina gdzie wyrabia się 70% krajowej produkcji tego trunku. Po drodze odwiedzamy imponujący zespół klasztorny na półpustyni Davit Garedji (VI-XII w.), tuż przy granicy z Azerbejdżanem, z freskami z XI wieku, a następnie docieramy do miasta Signaghi (XVIII w.) zwanego gruzińskim Carcasonne. Położone na wysokiej górze otoczone murami obronnymi i licznymi basztami stanowi znakomite miejsce widowiskowe. Zaglądamy do położonego niedaleko miasta klasztoru żeńskiego w Bodbe (IX-XVII w.) Tutaj pochowana jest św. Nino, mniszka z Kapadocji, która zainicjowała wprowadzenia chrześcijaństwa do Gruzji. Odwiedzamy oddział Muzeum Narodowego z wspaniałą kolekcją malarstwa gruzińskiego prymitywisty Niko Pirosmanishvilego (znanego z piosenki Ałły Pugaczowej "Milion purpurowych róż" oraz misternych rzeźb sprzed 3000 lat! Degustacja wina w ekologicznej wytwórni. Obiadokolacja w stylowej restauracji w Signaghi. Nocleg w hotelu w Telavi, stolicy regionu. Polecamy spacer główną arterią miasta, w całości odnowionej dzięki pomocy z Banku Światowego.

 

 

4 dzień - Śniadanie, city tour po Telavi, wyjazd na zwiedzanie pereł architektury świeckiej i sakralnej Kakhetii - cerkwi w Alaverdi (XI w.) z kopułą na 55 m. wysokości, średniowiecznego miasta - stolicy Kakhetii Gremi (XV w.), zespołu klasztornego Nekresi (IV-XVI w.), wojskowego schronu z czasów radzieckich gdzie wino przechowywane jest w 10 kilometrowym tunelu oraz najstarszej w Kakhetii fabryki wina Kindzmarauli Corporation w Kvareli. Tam zwiedzamy obiekt i degustujemy produkowane wyroby. Poznamy kilka najpopularniejszych szczepów winogron i produkowanych z nich win (Saperavi, Kindzmarauli, Kisi, Rkatsiteli), pełen proces wyrobu od fermentacji do butelkowania i unikalną, zupełnie odrębną od europejskiej sztukę winiarską. Możliwość zakupu wina po bardzo dobrych cenach. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu w Telavi.

5 dzień - Śniadanie, żegnamy się z Kakhetią i wracamy do Tbilisi. Po drodze trafiamy do pałacu i ogrodów wybitnego myśliciela, polityka, poety zwanego "ojcem gruzińskiego romantyzmu", Aleksandra Chavchavadze w Tsinandali (XIX w.). Zajrzymy również do domowego muzeum i wytwórni wina w Numisi, która istnieje od XVI wieku. Przejazd do Tbilisi. W Tbilisi odwiedzamy lokalny bazar wyrobów rękodzieła artystycznego i antyków zwany Suchym Mostem, potem ostatni raz spacerujemy po tbiliskiej starówce, wieczorem przepięknie oświetlonej. Pożegnalna obiadokolacja w stylowej restauracji. Czas wolny. Nocleg w hotelu.

6 dzień - Przygotowanie do powrotu do Polski, śniadanie w formie suchego prowiantu, godz. 2.00 w nocy wyjazd na lotnisko, godz. 4.50 wylot do Warszawy, godz. 6.20 czasu polskiego - lądowanie na Okęciu. Dziękujemy Państwu za udział w naszej wycieczce i zapraszamy ponownie!


 

Dodatkowe programy na życzenie, które są opublikowane na naszej drugiej stronie:

------------------

RAJDY KONNE LUB TREKKING W GRUZJI (Tuszetia)

10 dni. Rajdy konne w Gruzji lub trekking w Gruzji to niezapomniana i emocjonująca przygoda! Wschódcentrum.pl zaprasza na wyprawę do dzikiej i magicznej Tuszetii, jednego z najmniej znanych i odwiedzanych rejonów Gruzji. Eksploracja miejsc, w których czas się zatrzymał i obcowanie z nieskażoną przyrodą, praktycznie nietkniętą przez człowieka. Na całym obszarze mieszka nie więcej niż 100 osób, skupionych w kilku wsiach z fascynującymi, średniowiecznymi wieżami obronnymi. Tuszetia oddzielona od reszty kraju wysokim pasmem Kaukazu - przełęczą Abano (prawie 3000 m. n.p.m.) - jest dostępna dla turystów tylko przez kilka miesięcy w roku. Program dla amatorów silnych wrażeń, pomysł na wyprawę dla firm, team-building, wyjazd motywacyjny i odpoczynek od codzienności. Podejmij nasze wyzwanie!

 

CENY I TERMINY

 

cena: w przygotowaniu

terminy: realizacja na życzenie


ŚWIADCZENIA


Cena obejmuje: zakwaterowanie w hotelach *** w Tbilisi i Telavi, zakwaterowanie w prywatnym pensjonacie w Omalo, dodatkowe noclegi w noc przylotu i wylotu, wyżywienie w formie śniadań i obiadokolacji w Tbilisi i Telavi, opiekę pilota w Tbilisi i Telavi, opiekę przewodnika w Tuszetii, ubezpieczenie KL, NNW, bagażu. transport mikrobusem na trasie wycieczki


Cena nie obejmuje: biletu lotniczego do Kutaisi lub Tbilisi, wyżywienia w Tuszetii, wynajmu koni, wydatków natury osobistej.


Program1 dzień - Przelot do Gruzji. Wylot z Warszawy o 22.40.

2 dzień - godz. 4.50 czasu gruzińskiego - przylot do Tbilisi, powitanie przez pilota Tamada-Tour, transfer z lotniska do hotelu, odpoczynek. Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie zabytków przepięknej stolicy Gruzji. Zawitamy do największej (może pomieścić 10 tyś. wiernych!) cerkwi na Kaukazie Cminta Sameba (Sobór Świętej Trójcy, XX w.), potężnej twierdzy Narikala (VI-VIII w.), pamiętającej rządy arabskich emirów, cerkwi Anchiskhati (V-VI w.), Metekhi (XIII w.) iSioni (XI-XII w.), tbiliskich łaźni siarkowych w najstarszej bo 1500-letniej dzielnicy Abanotubani, w tym najbardziej znanej Łaźni Orbeliani (XIX w.). Wjeżdżamy kolejką gondolową i podziwiając panoramę miasta podchodzimy do stóp pomnika Kartlis Deda - Matki Gruzji (XX w.). Tbiliska starówka urzeka nas swoim ekumenizmem, obok siebie sąsiadują kościół ormiański, synagoga żydowska i meczet muzułmański. Przechodzimy do rejonu kawiarni i restauracji. Można tu zjeść znakomite lody, kupić prezenty i pamiątki czy stroje narodowe a także spróbować lokalnej kuchni. Czas wolny, przerwa kawowa. Następnie spacer główną arterią Tbilisi - Aleją Rustaveli. Zaczynamy od pomnika św. Jerzego na Placu Wolności gdzie znajduje się również dawna siedziba ratusza miejskiego. Po drodze mijamy gmach dawnego Parlamentu gdzie rozegrała się Rewolucja Róż w 2003 roku i gdzie przemawiał prezydent Lech Kaczyński,operę w stylu mauretańskim, dawny pałac gubernatora Kaukazu, cerkiew Kashveti (XIX w.) oraz budynki teatru i filharmonii. Obiadokolacja w restauracji z muzyką na żywo. Powrót do hotelu. Nocleg w hotelu.

3 dzień - Śniadanie. Przejazd do miejscowości Kvemo Alvano skąd ruszymy do przepięknej i nieodkrytej Tuszetii. Na trasie zakup zaopatrzenia na czas pobytu w górach. Po drodze zajrzymy do przepięknej katedry Alaverdi (XI w.) z kopułą na wys. 55 m. Wymiana samochodów na terenowe. 4,5 godzinny przejazd przez położoną na prawie 3000 m. n.p.m. przełęcz Abano. Zakwaterowanie w przytulnym pensjonacie w Omalo. Odpoczynek, spotkanie z przewodnikiem lub właścicielem koni. Nocleg w Omalo.4-8 dzień - rajd konny lub trekking w Tuszeckim Parku Narodowym. Noclegi w prywatnym pensjonacie w Omalo (jest także możliwość nocowania w namiotach), własne zaprowiantowanie. 8 dnia wieczorem przejazd do Telavi, nocleg w hotelu w Telavi.

9  dzień - Śniadanie, po zakupach na orientalnym targowisku w Telavi wracamy do Tbilisi. Po drodze trafiamy dopałacu i ogrodów wybitnego myśliciela, polityka, poety zwanego "ojcem gruzińskiego romantyzmu", Aleksandra Chavchavadze w Tsinandali (XIX w.). W Tbilisi odwiedzamy lokalny bazar wyrobów rękodzieła artystycznego i antyków zwany Suchym Mostem, czas wolny. Pożegnalna obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

10  dzień - Przygotowanie do powrotu do Polski, śniadanie w formie suchego prowiantu, godz. 2.00 w nocy wyjazd na lotnisko, godz. 4.50 wylot do Warszawy, godz. 6.20 czasu polskiego - lądowanie na Okęciu. Dziękujemy Państwu za udział w naszej wycieczce i zapraszamy ponownie!

--------------

OFERTY Z PRZELOTEM WIZZ-AIR


6 DNI - MITYCZNA KOLCHIDA I PERŁA MORZA CZARNEGO


 

CENY I TERMINY

 

Cena: 

540 USD/os. (przy grupie do 6 osób)

480 USD/os. (przy grupie 8-12 osób)

 

ŚWIADCZENIA

 

Cena obejmuje: zakwaterowanie w hotelach *** w Kutaisi i Batumi w pokojach dwuosobowych z łazienkami. Dodatkowe noclegi w noc przylotu i wylotu. Transfer z lotniska do hotelu i z hotelu na lotnisko, transport na trasie wycieczki klimatyzowanym autbusem, opiekę polskojęzycznego pilota-rezydenta, który jest do Państwa dyspozycji podczas całej wycieczki, degustację wina i gruzińskiej grappy -czaczy, wyżywienie  w formie śniadań i obiadokolacji, wejścia do miejsc objętych opłatami i wiele innych atrakcji.

 

Cena nie obejmuje -  przelotu liniami WIZZ-AIR, ubezpieczenia KL, NNW, wydatków natury osobistej

 

Program


1 dzień - Zebranie grupy na lotnisku. Wylot do Gruzji o godz. 23.55 z Warszawy lub Katowic. Lot trwa około 3 godzin.

2 dzień - godz. 5.20 czasu gruzińskiego - przylot do Kutaisi, powitanie przez pilota Tamada-Tour, transfer z lotniska do hotelu, odpoczynek. Śniadanie. wyjazd na zwiedzanie zabytków Kutaisi, obecnej siedziby gruzińskiego Parlamentu (od 2012 r.), w tym katedry Bagrati (VI w., rekonstrukcja w XX w.), zespołu klasztornego Gelati (XII-XIII w.), z trzema cerkwiami i budynkiem Akademii Nauk zwanej "Nowymi Atenami" albo "Nową Jerozolimą" gdzie studiowali wybitni myśliciele gruzińscy i greccy. W Gelati pochowany jest król David Agmashenebeli zwany Budowniczym, gruziński Kazimierz Wielki. Lunch i city tour w centrum Kutaisi. Na zakończenie odwiedzamy wspaniały kompleks jaskiń znany jako Jaskinie Prometeusza. Powitalna Obiadokolacja. Powrót do hotelu. Nocleg.

3 dzień - Śniadanie. Naszym kolejnym celem jest położony nad Morzem Czarnym kurort Batumi. Zwiedzanie wspaniałego Ogrodu Botanicznego (XIX w.) i innych atrakcji perły Morza Czarnego. Obiadokolacja w restauracji w Batumi. Czas wolny, polecamy wieczorną kąpiel albo okoliczne kawiarnie i restauracje z muzyką na żywo. Nocleg w hotelu w Batumi.

4 dzień - Śniadanie, spacer po nadmorskim bulwarze z imponującą Wieżą Alfabetu i dużym portem.  Wzdłuż alei im. Marii i Lecha Kaczyńskich jedziemy dalej do Sarpi, najdalej na zachód wysuniętego punktu Gruzji, przy samej granicy z Turcją z widokiem na meczet z minaretem po tureckiej stronie. Lunch w prowadzonym przez Polaków reagge barze "Nyambinghi". W drodze powrotnej podziwiamy wspaniale zachowaną twierdzę rzymską w Gonio-Apsaros (II w. p.n.e) gdzie według legendy pochowany jest Apostoł Maciej. Obiadokolacja w Batumi. Wieczorem koncert przy tańczących fontannach. Nocleg w hotelu w Batumi.

5 dzień - śniadanie, czas wolny i relaks w Batumi, lunch, przejazd do Kutaisi, Obiadokolacja, nocleg w hotelu w Kutaisi.

6 dzień - Przygotowanie do powrotu do Polski, śniadanie w formie suchego prowiantu, godz. 4.00 rano wyjazd na lotnisko, godz. 6.00 wylot do Warszawy lub Katowic, godz. 7.25 czasu polskiego - lądowanie na Okęciu. Dziękujemy Państwu za udział w naszej wycieczce i zapraszamy ponownie!

 

6 DNI - MITYCZNA KOLCHIDA + TBILISI + WINNA KACHETIA 


 

CENY I TERMINY

 

Cena:

480 USD/os. (przy grupie do 6 osób)

420 USD/os. przy grupie 8-12 osób)

 

ŚWIADCZENIA

 

Cena obejmuje: zakwaterowanie w hotelach *** w Tbilisi i Kutaisi w pokojach dwuosobowych z łazienkami. Dodatkowe noclegi w noc przylotu i wylotu. Transfer z lotniska do hotelu i z hotelu na lotnisko, transportna trasie wycieczki klimatyzowanym autbusem, opiekę polskojęzycznego pilota-rezydenta, który jest do Państwa dyspozycji podczas całej wycieczki, degustację wina i gruzińskiej grappy -czaczy, wyżywienie  w formie śniadań i obiadokolacji, wejścia do miejsc objętych opłatami i wiele innych atrakcji.

 

Cena nie obejmuje -  przelotu liniami WIZZ-AIR, ubezpieczenia KL, NNW, wydatków natury osobistej


 Program

1 dzień - Wylot do Gruzji z Katowic lub Warszawy o 22:55

2 dzień - przylot do Kutaisi, powitanie przez pilota Tamada-Tour, przejazd 260 km do Tbilisi. Śniadanie na trasie. Krótki odpoczynek w hotelu. Spotkanie organizacyjne. Wyjazd na zwiedzanie zabytków przepięknej stolicy Gruzji. Zawitamy do największej (może pomieścić 10 tyś. wiernych!) cerkwi na Kaukazie Tsminda Sameba (Sobór Świętej Trójcy, XX w.), potężnej twierdzy Narikala (VI-VIII w.), pamiętającej rządy arabskich emirów, cerkwi Anchiskhati (V-VI w.), Metekhi (XIII w.) i Sioni (XI-XII w.), tbiliskich łaźni siarkowych w najstarszej bo 1500-letniej dzielnicy Abanotubani, w tym najbardziej znanej Łaźni Orbeliani (XIX w.). Wjeżdżamy kolejką gondolową i podziwiając panoramę miasta podchodzimy do stóp pomnika Kartlis Deda - Matki Gruzji (XX w.). Tbiliska starówka urzeka swoim ekumenizmem, obok siebie sąsiadują kościół ormiański, synagoga żydowska i meczet muzułmański. Przechodzimy do rejonu kawiarni i restauracji. Można tu zjeść znakomite lody, kupić prezenty i pamiątki czy stroje narodowe a także spróbować lokalnej kuchni. Czas wolny, przerwa kawowa. Następnie przejazd główną arterią Tbilisi - Aleją Rustaveli. Zaczynamy od pomnika św. Jerzego na Placu Wolności gdzie znajduje się również dawna siedziba ratusza miejskiego. Po drodze mijamy gmach dawnego Parlamentu gdzie rozegrała się Rewolucja Róż w 2003 roku i gdzie przemawiał prezydent Lech Kaczyński, operę w stylu orientalnym, dawny pałac gubernatora Kaukazu, cerkiew Kashveti (XIX w.) oraz budynki teatru i filharmonii. Obiadokolacja w restauracji z muzyką na żywo. Powrót do hotelu. Nocleg.

3 dzień - 01.05.2016 Śniadanie Ruszamy Gruzińską Drogą Wojenną w kierunku północnym. Po drodze oglądamy wspaniałą twierdzę Ananuri (XVI-XVII w.) położoną nad ogromnym zbiornikiem wodnym Zhinvali, który zasila pobliską elektrownię, generując większość prądu dla całego kraju. Dalsza droga wije się serpentynami, wspinamy się coraz wyżej, jedziemy do Stepantsmindy na spotkanie z wygasłym wulkanem, drugą co do wysokości górą Gruzji - Kazbek (5127 m. n.p.m.). Wjeżdżamy terenowymi samochodami do położonej wysoko nad miastem, 2170 m. n.p.m,  cerkwi Tsminda Sameba (XIV w.), w oddali widać ośnieżony szczyt góry. Powrót do Tbilisi, Obiadokolacja na trasie. Nocleg w hotelu w Tbilisi.  

4  dzień - Śniadanie, ruszamy do Kachetii, najstarszego rejonu Gruzji, kolebki wina gdzie wyrabia się 70% krajowej produkcji tego trunku. Po drodze odwiedzamy imponujący zespół klasztorny na półpustyni David Garedji (VI-XII w.), tuż przy granicy z Azerbejdżanem, z freskami z XI wieku. Lunch zjemy w słynnej restauracji Oasis prowadzonej przez Polaków na gruzińskiej półpustyni. Następnie docieramy do miasta Sighnaghi (XVIII w.) zwanego gruzińskim Carcasonne. Położone na wysokiej górze otoczone murami obronnymi i licznymi basztami stanowi znakomite miejsce widowiskowe. Zaglądamy to położonego niedaleko miasta klasztoru żeńskiego w Bodbe (IX-XVII w.) Tutaj pochowana jest św. Nino, mniszka z Kapadocji która zainicjowała wprowadzenia chrześcijaństwa do Gruzji. Odwiedzamy oddział Muzeum Narodowego z wspaniałą kolekcją malarstwa gruzińskiego prymitywisty Niko Pirosmanishvilego (znanego z piosenki Ałły Pugaczowej "Milion purpurowych róż" oraz misternych rzeźb sprzed 5000 lat! Powrót do Tbilisi. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu w Tbilisi.

5 dzień - Śniadanie. Odwiedzamy perłę architektury - dawną stolicę Iberii Kaukaskiej – Mtskhetę. Podziwiamy zabytki wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podjeżdżamy stromą szosą do cerkwi Jvari (VI-VII w). Stąd rozciąga się wspaniały widok na miasto i dwie łączące się główne rzeki Gruzji - Mtkvari i Aragvi. Następnie oglądamy katedrę Sveti Tskhoveli (XI w.), "gruziński Wawel" z grobami królów z dynastii Bagrationi i sklepieniem na wysokości 54 m. Według legendy Żyd Eliasz, który był świadkiem męki pańskiej w Jerozolimie, przyniósł tutaj chiton Jezusa Chrystusa. W środku znajduje się chrzcielnica z VI wieku, w której chrzczono gruzińskich władców. Podziwiamy również wspaniałe freski. Degustacja wina. Czas wolny, przerwa kawowa, możliwość zakupu pamiątek. W kolejności odwiedzimy klasztor żeński Samtavro (IV w.) gdzie pochowani są władcy Gruzji, król Mirian i królowa Nana, którzy przyjęli chrześcijaństwo w imieniu narodu w 337 roku. Zatrzymamy się również nad grobem Gabriela. Żyjący w XX wieku mnich zasłynął jako uzdrowiciel i jasnowidz. Jego kult jest bardzo silny w Gruzji. Odwiedzimy także najstarsze miasto skalne w Gruzji Uplisciche (III w. p.n.e.). Obiadokolacja w restauracji na trasie. Przejazd do hotelu w Kutaisi. Nocleg. 

6 dzień - Przygotowanie do powrotu do Polski, śniadanie w formie suchego prowiantu, wyjazd na lotnisko. Wylot do Polski. Dziękujemy Państwu za udział w naszej wycieczce i zapraszamy ponownie

 

Armenia

Armenia + Górski Karabach

Gruzja-Armenia-Azerbejdżan

 


 Dokumenty

Pozostałe dokumenty »

Szybki kontakt

+ 48 792 004 069 (Polska)

Krzysztof Ciemnołoński

+995 558 107 555 (Gruzja)

Krzysztof Ciemnołoński

 

 


Biuro Podróży TAMADA-TOUR

 biuro@tamada-tour.com.pl 


Pracujemy dla Państwa codziennie w godz. 9-18.

Grupy obsługują polscy piloci.

Jako jedyne polskie biuro jesteśmy

w Gruzji 365 dni w roku!

© Copyrights by Tamada-Tour 2010-2016
Właściciel serwisu: ekc
wykonanie: Agencja Interaktywna MEDIART